| دسته بندی های مرتبط: | برچسب های مرتبط:

رشد ۴۷ درصدی بهره‌وری حمل‌ونقل ریلی باری

رشد ۴۷ درصدی بهره‌وری حمل‌ونقل ریلی باری

در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن توانستیم بهره‌وری هر واگن ملکی (سرانه تن‌کیلومتر حمل شده هر واگن) را با رشد ۴۷ درصدی از مقدار یک میلیون و صد هزار تن‌کیلومتر به مقدار یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن‌کیلومتر افزایش دهیم.

حسن صدیقی

حسن صدیقی، معاون بازرگانی و لجستیک شرکت ریل پرداز سیر با اعلام این مطلب در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» گفت: همچنین در سال گذشته توانستیم با حمل ۲ میلیارد و ۱۰ میلیون تن‌کیلومتر محمولات مختلف باری نسبت به سال ۹۶ با حمل یک میلیارد و ۲۶۶ میلیون تن‌کیلومتر، به رشد ۵۹ درصدی دست یابیم. این موضوع از آن رو اهمیت دارد که بخش زیادی از رشد مذکور ناشی از افزایش بهره‌وری واگن‌های ملکی بوده است. وی افزود: به‌ دلیل مجموعه اقدامات موثر در حوزه‌های سیاست‌گذاری، فرآیندها، منابع انسانی و کیفیت خدمات، توانسته‌ایم بدون افزایش قابل‌ توجه در مصرف منابع، بهره‌وری حمل‌ونقل ریلی در حوزه باری را افزایش دهیم. به این ترتیب در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن، درآمد کل شرکت با رشد ۸۰ درصدی از ۷۵۲ میلیارد ریال به مبلغ یک میلیارد و ۳۶۱ میلیون ریال افزایش یافته است.

حسن صدیقی افزود: شرکت ریل پرداز سیر با در اختیار داشتن یک هزار و ۷۴ واگن ملکی، یازده نمایندگی داخلی و سه نمایندگی بین‌المللی، برخورداری از خطوط تخلیه و بارگیری اختصاصی و کارخانه‌های تعمیرات واگن‌های باری یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی محمولات کشور بوده که توانسته با تکیه بر منابع انسانی مجرب و متخصص در سال‌های اخیر رکوردشکنی‌های قابل‌توجهی در رشد عملکردی و ارتقای بهره‌وری به ثبت برساند. وی افزود: شرکت ریل پرداز سیر (سهامی‌عام) یکی از شرکت‌های زیرمجموعه هلدینگ ارزش آفرینان فدک بوده که سهام آن در بورس عرضه شده است. این هلدینگ با در اختیار داشتن شرکت‌های تخصصی فعال در زنجیره تامین خدمات ریلی از جمله خدمات حمل‌ونقل ریلی مسافری، باری، خدمات فنی و مهندسی ریلی و خدمات کیترینگ ریلی درحال‌حاضر بزرگ‌ترین هلدینگ خصوصی ریلی در کشور بوده که توانسته است با ارائه خدمات منحصربه‌فرد و متنوع به مشتریان تمایزی معنادار با سایر شرکت‌های ریلی داشته باشد.

حسن صدیقی با اشاره به برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت در سال‌جاری گفت: مهم‌ترین برنامه‌هایی که در دست اقدام داریم شامل توسعه حمل‌ونقل بین‌المللی، ایجاد و توسعه نمایندگی ریلی بین‌المللی در نقاط استراتژیک کشور، پروژه هوشمندسازی تخصیص واگن، خرید مجوز حمل‌بین‌المللی جاده‌ای، امکان‌سنجی و سرمایه‌گذاری در احداث خطوط فرعی وساخت سازه تخلیه و بارگیری، مدیریت و اجرای ترتیبات عملیات بندری در بنادر صادراتی (انبارداری و حمل تا کشتی)، توسعه اپلیکیشن محاسبات نرخ حمل و نقل ریلی، توسعه تجهیزات کارخانه اصفهان و تولید قطعات مورد نیاز واگن باری است.