| دسته بندی های مرتبط: | برچسب های مرتبط:

عرضه اولیه شرکت ریل پرداز نوآفرین

به گزارش روابط عمومی ریل پرداز به نقل از بورس۲۴ : ریل پرداز سیر از شرکت های فعال در گروه حمل و نقل ریلی است که از ابتدای سال تاکنون با نوسانات قیمتی در ارزش سهام روبرو بوده است.

سهامی با بیشینه قیمتی 570 تومان در سال 1400 که با نوساناتی که در 5ماه اخیر تجربه کرده است اکنون با قیمتی در محدوه 460 تومان داد و ستد می شود.

سهام این شرکت در روزهای اخیر نیز با تقاضای خوبی روبرو شده است، به نحوی که آخرین روز معاملاتی هفته گذشته را با قیمت 460 تومان و صف خرید به پایان برد.

این شرکت به زودی شاهد عرضه اولیه نماد«حآفرین» خواهد بود، رخدادی که سود شیرینی را نصیب سهامداران ریل پرداز سیر خواهد کرد، سودی بیشتر از مجموع سود سال های اخیر این شرکت.

فرهنگ طلوعی مدیرعامل ریل پرداز سیر درباره آخرین رخداد های این شرکت و علل تاخیر در عرضه سهام ریل پرداز نو آفرین به بورس۲۴ گفت: علیرغم تمام سختی ها و محدودیت هایی که اپیدمی در حوزه کسب و کار ها ایجاد کرده است توانستیم شرایط را مدیریت کنیم و عملکرد خوبی را در ماه های اخیر شاهد بودیم .

وی ادامه داد: از اتفاقات خوبی که در مجموعه رخ داد این بود که توانستیم یکی از چالش های موجود در صنعت ریلی کشور یعنی کمبود لوکوموتیو را مدیریت کنیم. توانستیم 12 لوکوموتیو یکی از شرکت های هم خانواده را با رایزنی هایی که انجام دادیم در اختیار بگیریم که این امر منجر شد راندمان عملکرد ما بهبود داشته باشد. اکنون 40 تا 50 درصد بهبود در عملکرد واگن های متصل به این لوکوموتیو ها را شاهد هستیم. به عبارتی بار مشخصی که توسط 600 واگن حمل می کردیم را با 300 واگن حمل می کنیم و سرعت سیر دوبرابر شد و ظرفیت حمل بار افزایش یافت.

طلوعی در ادامه در پاسخ به این سوال که علت لغو عرضه اولیه «حآفرین» چه بود گفت: در ماه های پایانی سال گذشته دولت برنامه انتشار اوراق بدهی در بازار سرمایه را در دستور کار داشت. این موضوع منجر شد تا عرضه های اولیه از اولویت خارج شوند و با توجه به شرایط بازار سرمایه به زمان دیگری موکول شود وگرنه مشکلی از سوی ناشر برای عرضه اولیه نبود و فرآیندها مطابق با قوانین مقررات انجام شده بود.

او ادامه داد: با توجه به پیگیری هایی که انجام دادیم انتظار داریم عرضه اولیه شرکت ریل پرداز نوآفرین تا پایان تابستان سال جاری عملیاتی شود. این عرضه با توجه به اینکه ریل پرداز سیر به واسطه شرکت تدبیر روشن مالک 20 درصدی «حآفرین» است از درجه اهمیت برای ما برخوردار است و با توجه به بهای تمام شده این سرمایه گذاری در دفاتر ما و قیمت گذاری های صورت گرفته برای این عرضه سود قابل توجهی را در عملکرد سال مالی 1400 ما محقق خواهد کرد.

مدیرعامل«حریل» درباره قراردادهای کاری شرکت نیز گفت: قرار دادهای ما با شرکت های بزرگ فولادی تمدید شده، از جمله ذوب آهن، فولاد خوزستان و … همچنین بر اساس آنچه اعلام کردیم نیز قرار داد خوبی با شرکت صبا فولاد خلیج فارس داشتیم که این شرکت نیز به سبد مشتریان ما اضافه شده است.

وی درباره حمل بین الملل هم گفت: با توجه به شیوع بیماری این بخش با چالش های زیادی روبرو است اما با برنامه ها و استراتژی فروش که در این حوزه عملیاتی شده است انتظار داریم برنامه های درآمدی پیش بینی شده این حوزه نیز محقق شود.