| دسته بندی های مرتبط: | برچسب های مرتبط:

حریل مشمول ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید شد

به گزارش روابط عمومی شرکت ریل پرداز سیر به نقل از بورس 24: ریل پرداز سیر شرکتی فعال در حوزه حمل و نقل ریلی است که نه تنها در حوزه حمل مواد معدنی اقدامات توسعه ای در دست اجرا دارد و در حوزه فرامرزی نیز فعال شده، بلکه در حوزه حمل مسافر نیز جزو شرکت های پیشتاز است و سرمایه گذاری خوبی در قطارهای 5 ستاره فدک داشته است.
«حریل» اخیرا مصوبه مجمع برای افزایش سرمایه 12 درصدی از سود انباشته را اخذ کرده است و با موضوعاتی که در خصوص عرضه اولیه شرکت زیر مجموعه و بهای تمام شده این سرمایه گذاری مطرح کرد پتانسیل های خوبی برای رشد دارد.

فرهنگ طلوعی مدیرعامل «حریل» درباره آخرین رخ داد های مالی ، عملیاتی و سرمایه گذاری ریل پرداز سیر به بورس 24 گفت: در حال حاضر در حوزه عملیاتی در شرایط مطلوبی به سر می بریم. در سال مالی گذشته مجموع درآمد ما 219 میلیارد تومان بود اما اکنون در 11 ماهه درآمد ما بالغ بر 329 میلیارد تومان بوده است که 110 میلیارد تومان بیش از مجموع کل سال ماقبل است. اگر بتوانیم در اسفند ماه هم فروشی مشابه بهمن را ثبت کنیم درآمد ما به رقمی در حدود 370 میلیارد تومان ارتقا پیدا خواهد کرد.

طلوعی به اقداماتی که در حوزه برون مرزی نیز اجرایی شده اشاره کرد و گفت: همانطور که پیش تر نیز اعلام کردیم یکی از برنامه های ما ورود به حوزه حمل بین المللی است. اخیرا شعبه ترکیه را راه اندازی کردیم و در برنامه داریم تا به زودی شعبه افغانستان را نیز راه اندازی کنیم.

وی به سرمایه گذاری های شرکت در بخش حمل مسافر نیز اشاره کرد و گفت: یکی از سرمایه گذاری های ما در این حوزه شرکت تدبیر روشن تجارت است که این شرکت مالک 20 درصد سهام قطارهای مسافری فدک است. این شرکت با نام ریل پرداز نو آفرین در فرابورس درج نماد شده و به زودی عرضه اولیه خواهد شد.

طلوعی درباره آثار مالی این عرضه نیز گفت: این سرمایه گذاری بهای تمام شده مناسبی برای ما داشته است و انتظار داریم این عرضه اولیه عایدی خوبی برای ما به همراه داشته باشد. طبیعتا ابعاد مالی این عرضه به زودی و پس از درج اطلاعیه عرضه در سامانه کدال به اطلاع تمام سهامداران خواهد رسید.

طلوعی به اقدامات صورت گرفته در راستای بهره مندی از ماده 12 قانون رفع موانع تولید نیز پرداخت و گفت: با توجه به اقداماتی که در راستای توسعه ناوگان حمل عملیاتی شده است ما نیز مشمول بهره مندی از عواید این ماده قانونی شدیم و در دی ماه اولین پرداختی از این محل به حساب ما انجام شد.

وی در ادامه افزود: با توجه به برنامه ریزی هایی که در راستای توسعه ناوگان حمل در دستور کار داریم اقدام به رایزنی برای ثبت سفارش و خرید 100 واگن جدید در دستور کار ماست که به محض نهایی شدن اطلاع رسانی از طریق کدال عملیاتی خواهد شد.

طلوعی درباره برنامه افزایش سرمایه نیز گفت: با توجه به برنامه های توسعه محوری که در دستور کار داریم در صورت تصویب هیات مدیره در خصوص افزایش سرمایه نیز تصمیم گیری خواهیم کرد.