| دسته بندی های مرتبط: | برچسب های مرتبط:

گزارش بورس 24 از عملکرد حریل در تیر ماه 99

گزارش بورس 24 از عملکرد حریل در تیر ماه 99

به گزارش روابط عمومی ریل پرداز سیر به نقل از بورس 24: ریل پرداز سیر از شرکت های حمل و نقل ریلی که از بدو ورود به بازار سهام تاکنون همواره روند توسعه ای را در دستور کار داشته و موفق شده است تا هم سبد مشتریان خود را متنوع کند، هم در حوزه حمل و نقل بین المللی و هم در حوزه سرمایه گذاری در بخش های مختلف  وابسته به حمل و نقل ریلی  ورود کند.

این شرکت در گزارش عملکرد خود در تیرماه موفق به ثبت32.4  میلیارد تومان شد  و با توجه به عملکرد های ماهانه از ابتدای سال تاکنون میانگین  درآمد خود را بهبود چشمگیری دهد و با رشد خوبی در عملکرد همراه است.

فرهنگ طلوعی مدیر عامل ریل پرداز سیر در توضیح عملکرد این شرکت این طور به بورس 24 توضیح داد و گفت: از نظر عملیاتی در شرایط بسیار خوبی هستیم در 4 ماهه ابتدای امسال بیش از 820 میلیون  تن کیلو متر سیر داشتیم که این رقم رشد 30 درصدی به نسبت مشابه سال قبل داشته است.

او ادامه داد: مجموع درامد سال 98 ما 219 میلیارد تومان بود  و اکنون در 4 ماه نخست سال 96.5 میلیارد تومان درامد داشتیم  با روندی که آغاز کردیم انتظار داریم رشد حداقل 50 درصدی در درآمد ها را برای سال جاری محقق کنیم.

طلوعی درباره افزایش ناوگان در سیر هم گفت: در حدود 35 واگن جدید از تولید کنندگان داخلی خریداری کردیم که در نیمه دوم سال به ما تحویل خواهد شد در حال حاضر 1120 واگن در سیر داریم  و این تعداد با توجه به برنامه هایی که داریم و بر اساس آنچه در داخل به ما سهمیه خرید بدهند می خریم و  به تناوب

به ناوگان فعلی اضافه می کنیم.

 مدیر عامل ریل پرداز سیر در پاسخ به این سوال که سرمایه گذاری های مجموعه در سایر بخش ها مانند مسافری  نیز عملیاتی خواهد شد گفت: همانطور که قبلا نیز اعلام کردیم 20 درصد از سهام شرکت ریل پرداز نو آفرین در اختیار ماست  که قطارهای 5 ستاره فدک را در سیر دارد این سرمایه گذاری ارزش افزوده بسیار خوبی برای ما خواهد داشت.

طلوعی در پاسخ به این سوال که در بازه یک ساله سهام «حریل» بازدهی بیش از 500 درصدی داشته و شاهد درجا زدن ارزش سهام در یک ماه اخیر هستیم گفت:  اینکه سهام دست به دست شود و نوساناتی داشته باشد موضوعی طبیعی است، شناور سهام ما به نسبت برخی از شرکت ها هم اندازه مان منطقی است و سهامداران زیادی داریم  بنابراین سهام ممکن است با هیجانات بازار دچار نوسان و درجا زدن شود.

او ادامه داد: سهامدار عمده ما در حال حاضر طرح های توسعه ای خوبی برای مجموعه در نظر دارد و به طور مداوم در حال سرمایه گذاری و نوسازی ناوگان در سیر است. همچنین در تمام بخش ها از جمله حمل و نقل بین المللی، لجستیک ، حمل و نقل ترکیبی و … برنامه های خوبی را در حال پیش برد هستیم.

 بنابراین با توجه به سرمایه گذاری های کلانی که سهامدار عمده ما به عنوان بزرگترین هلدینگ حمل و نقل ریلی تمام خصوصی در کشور در حال پیاده سازی است حمایت های لازم را از حفظ ارزش سهام زیر مجموعه ها عملیاتی می کند تا سهام ارزش واقعی خود را داشته باشد و در جایگاه واقعی خود فرار گیرد.  

طبیعتا اگر سهامدار عمده به ارزندگی سهام خود واقف نبود و برنامه ای برای فروش و یا پایین نگه داشتن قیمت سهام داشت به اقدامات توسعه ای نمی پرداخت سرمایه گذاران به این موضوع توجه داشته باشند که دارایی در اختیارشان ارزنده است و با هر قیمتی دارایی های خود را نفروشند.

طلوعی در پاسخ به این سوال که در شرایط حال حاضر مشوق های زیادی برای افزایش سرمایه شرکت ها وجود دارد و «حریل» جزو اولین شرکت هایی بود که افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی را کلید زد آیا برنامه جدیدی برای افزایش سرمایه از سایر محل ها دارید یا نه گفت:  با توجه به توسعه هایی که در دست اجراست و رونق کسب و کار این نیاز که ساختار مالی ما بهبود پیدا کند و سرمایه ما رشد داشته باشد وجود دارد ما نیز از پتانسیل های ایجاد شده و مشوق های حال حاضر در این حوزه حداکثر بهره را خواهیم برد .هیات مدیره قطعا برنامه هایی برای افزایش سرمایه دارد که به زودی جزییات آن را برای عموم سهامداران اطلاع رسانی خواهیم کرد.

طلوعی با اشاره به مجمع پیش رو در 12 مرداد ماه گفت : سهامداران در این مجمع منتظر اخبار خوب باشند.